Prima naznačila možné zpoplatnění programů v DVB-T2 - Nové digitální vysílání Informační web o digitálním vysílaní DVB-T a DVB-T2

Televizní skupina Prima nedávno naznačila zájem o zpoplatnění některých programů po přechodu na DVB-T2. Momentálně všechny televize vysílající na běžnou anténu jsou k dispozici volně, tedy bez poplatků. Komerční televize však hledají způsoby, jak získat dodatečné příjmy formou placených videoték nebo cestou zpoplatnění vyšší obrazové kvality.

Zhruba před měsícem společnost České Radiokomunikace oznámila, že hodlá šířit programy skupiny Prima v HD rozlišení. Mluvčí televize Prima však tuto informaci popřela s tím, že vysoká kvalita obrazu bude k dispozici pouze u provozovatelů placené televize – tedy prostřednictvím televize přes internet, satelitní televize nebo kabelové televize.

Není vyloučeno, že časem dojde k zpoplatnění programů, které vysílají na anténě v DVB-T2. Podobné kroky však budou aktuální nejdříve za dva roky, tedy až po úplném přechodu na DVB-T2.

Další informace přinášíme v článku Prima slibuje lepší obraz v DVB-T2, má to ale háček.