Vysílací sítě DVB-T2 - Nové digitální vysílání Informační web o digitálním vysílaní DVB-T a DVB-T2

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Vypnutí DVB-T: na co se připravit? (více informací).

Nové Vysílací sítě DVB-T2

Vysílání v novém standardu DVB-T2+HEVC bylo úspěšně zahájeno již v průběhu roku 2018. Tyto vysílací sítě jsou k dispozici ve všech regionech vyjma Jihočeského kraje, kde se zahájení očekává v průběhu roku 2019.

Na území České republiky nyní můžete přijímat až 40 televizních programů ve standardu DVB-T2, které se dělí do následujících vysílacích sítí.

Přechodová síť 11 – provozuje Česká televize

Česká televize v průběhu roku 2018 spustila svou síť vysílačů v DVB-T2 v takřka definitivní podobě. Televize veřejné služby vysílá své programy ze zákona a ten ji přikazuje zpřístupnit všechny své programy volně, tedy bez kódování všem divákům s anténou. Česká televize zároveň jako jediná větší televizní skupina nabízí všechny své programy v HD rozlišení.

Vysílané programy: ČT 1, ČT 2, ČT 24, ČT Sport, ČT :D/ČT art (tyto programy vysílají volně v HD rozlišení).
Rozhlasové programy: ČRo Radiožurnál, ČRo Dvojka, ČRo Vltava, ČRo Plus, ČRo Radio Wave, ČRo Radio Junior, ČRo D-Dur a ČRo Wave
Pokrytí: přes 90% obyvatel ČR

 

TIP:
TIP: Máte konkrétní dotaz nebo problém týkající se nové generace televizního vysílání DVB-T2? Kontaktujte nás v sekci Poradna nebo prostřednictvím chatovacího okna.

Přechodová síť 12 – provozují České Radiokomunikace

Provozovatelem největší přechodové sítě 12 jsou České Radiokomunikace. Ty zpřístupnily divákům desítky programů v rozlišení 960×540 s označením qHD. Toto rozlišení se sice označuje písmeny “HD”, ve skutečnosti se však jedná o nižší kvalitu obrazu, která se podobá standardnímu rozlišení. V tomto formátu bude vysílat většina tuzemských televizí.

Programy v nižším rozlišení: Nova, Nova Cinema, Prima, Prima Cool, Prima MAX, Prima love, Prima KRIMI, Prima ZOOM, TV Barrandov, Barrandov PLUS, Kino Barrandov, Barrandov News, Óčko, Óčko STAR, Šlágr TV, Šlágr 2, TV NOE

Televizní stanice v plnohodnotném HD rozlišení: Televize Seznam
Rozhlasové programy: Rádio Proglas

Přechodová síť 13 – provozuje Digital Broadcasting

Společnost Digital Broadcasting je nejmladším operátorem celoplošných vysílacích sítí. Jako jediná se však může pochlubit kompletní nabídkou neplacených stanic skupiny Nova. Většina stanic v této síti je dostupná v nižším rozlišení. Programy JOJ Family a Prima Comedy Central lze však sledovat i v plnohodnotném HD rozlišení. Digital Broadcasting dává prostor i regionálním televizím.

Programy v nižším rozlišení: Nova, Nova 2, Nova Cinema, Nova Action, Nova Gold, RELAX, REBEL, KINO SVĚT
Televize v plnohodnotném HD rozlišení: JOJ Family, Comedy Central, regionální HD programy

Co je potřeba pro příjem DVB-T2?

Ve většině případů vám v dnešní době bude stačit nová moderní televize případně set-top-box pro příjem DVB-T2 s podporou HEVC. To platí pro příjem volně dostupných televizních stanic. Jaký ale bude vývoj po několika letech, to momentálně nelze jednoznačně předpovědět. Z tohoto důvodu je dobré čerpat informace o dalších možnostech televizního příjmu.

Při koupi nové televize nebo set-top boxu doporučujeme nespoléhat se pouze na standard DVB-T2 ale počítat i s podporou jiných standardů – především tedy DVB-S2 (pro satelitní příjem), DVB-C (pro kabelovou kabelovou televizi), popřípadě s podporou funkcionality Smart TV, kde je možná instalace specializovaných aplikací pro sledování plnohodnotné TV přes Internet.

90
Komentujte

avatar
41 Comment threads
49 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
74 Comment authors
DinarCkyonEliteJackethotessayZdenek Janu Recent comment authors
Ckyon
Host
Ckyon

मेरा अज़ार्ट खेल समीक्षा साइट का उपयोग करने का अनुभव बहुत अच्छा रहा https://sandiegoaviators.com/hi/ है। सैंडियागो एविएटर्स पर सभी महत्वपूर्ण जानकारी मिली, और वहां बहुत सारे अच्छे बोनस भी हैं। साइट बहुत ही सुविधाजनक है और रजिस्ट्रेशन भी बहुत ही आसान है। उसमें विस्तृत जानकारी है और सभी जानकारी अद्यतित है। मुझे इस साइट का उपयोग करके बहुत अच्छा अनुभव हुआ है और मैं इसे अन्य खिलाड़ियों को भी सिफारिश करूँगा।

EliteJacket
Host
EliteJacket

Among their extensive lineup, the brown puffer jacket north face stands out as a versatile and trendy choice for the colder months.

hotessay
Host
hotessay

Academic assistance plays a vital role in helping international students navigate online courses more effectively. It can address language communication and comprehension issues, tackle time zone differences and technical challenges, provide personalized learning and real-time feedback, while also offering learning resources and alleviating academic stress for international students. With the help of online course assistance http://www.northessay.com/ , international students can better adapt to online learning, achieve higher academic performance, and establish a solid foundation for their future academic and career development. However, international students should exercise caution when selecting academic assistance and opt for reputable service providers to ensure they… Číst vice »

Zdenek Janu
Host
Zdenek Janu

Porad se to seka, nelze uz naladit ct1 a dalsi ze serie ČT. Je to podle pocasi, kdyz je lip tak nekdy naskoci. Vysilni v SM z Ostravy… uplne na ho….

Dagmar Faltejskova
Host
Dagmar Faltejskova

Stále se to seká. Platíme za něco co nefunguje jak má.

Frant. Kysela
Host
Frant. Kysela

U nové tv Panasonic TX-50HX800E (dvbt2 hevc/h265) mi nejde v seznamu oblíbené uspořádat chronologicky číslování stanic dle mé potřeby. Uvedu příklad: 14-čt1, 15-čt2, 21-čt3, 1-nova, 4-cinema, 34-gold, 2-prima atd. Tato čísla se přeřadila zleva ze seznamu a dále už je nelze upravovat. Dle sdělení z Panasonicu je na vině právě přechod na dvb t2. Podal jsem dotaz i zde (https://dvb-t2.cz/kontakty/), ale bez jakéko-li reflexe. Dříve šlo vše bez problému vč. úpravy rozměrů, teď hodně jen ve 4:3.

youda
Host
youda

Za bolševika nám tu šlo i ORF. Když přišel ten zázrak tak jsem si musel koupit krabici a signál nic moc. Pak přišlo T2, koupil jsem novou anténu (instaloval odboník), nový set top box (a přišel o funkci červeného tlačítka), novou televizi a mám problém vůbec něco chytat, když sněží nebo prší tak signál vypadává, kostičkuje se to. Prostě tragédie zlatý analog!!!!

josef Benda
Host
josef Benda

Mám tv Phillips s se zabudovaným DVBT2 ,ale ČT programy jsou v nekoukatelné kvalitě,koupil jsem externí settopboxDvbT2,novou napájenou antenu a kvalita ČTo moc nevrostla,hledá je velice dlouho asi20 PROCENTNÍ KAVALITA

Vašků
Host
Vašků

Jestli napájenou anténou máte na mysli pokojovou, tak je váš problém zde. Potřebujete kvalitní venkovní anténu, pokojová může posloužit pouze v místech opravdu silného signálu.

Bret
Host
Bret

To je blbost,zkoušel sem obě antény venkovní a vnitřní a nic nepomáhá,přejede auto a mám kostičky místo obrazu,je jasné proč jim tato frekvence navyhovovala pro mob.operátora,tak nám soudruzi nakecaly jak je výhodná pro tv.

Novák
Host
Novák

Přechodová síť 13 – provozuje Digital Broadcasting – v současné době nemohu naladit vysílač Chlum u Hr. Králové (velmi slabý signál na 45. kanále, na 24. kanále vůbec). Proč?????? Vždy jsem ladil Chlum – 45. kanál – síla kolem 95%, kvalita 100%. A ještě dotaz: Ze sítě 13 nejsou programy. Na jak dlouho a kdy bude vysílač Chlum zprovozněn?? Jde o signál v obci Krasnice u Přelouče.
Dík za odpověď. Novák — prosím odpověď na moji mailovou adresu.

Vašků
Host
Vašků

24. kanál z Chlumu přechodové sítě 13 nevysílá od 23.6.2020. Je nahrazen multiplexem 24 na kanále 45, na ten se zaměřte.
Více zde: televizezadarmo.cz/kraj/kralovehradecky-kraj/

Tomáš
Host
Tomáš

Proc je stále 2x stanice Nova a ktera je tedy kvalitou přenosu lepší ? Jednou jako “Nova / T2” a druha jako “NOVA / T2”. MS Kraj (Karviná).
Diky za vysvetleni.

Vašků
Host
Vašků

To je jednoduché, chytáte signál z více vysílačů. Sílu signálu najdete v menu TV nebo set topboxu.

Tomáš
Host
Tomáš

Je ovsem zvlastni, ze vsechny ostatni programy jsou po 1 ks, pouze Nova 2x. Z Vasi odpovedi bych to chapal tak, ze by v tom pripade melo byt vice programu 2x, pokud bych chytal signal ze dvou vysilacu, nebo je to jinak ?

Mirek
Host
Mirek

Nova, jako jediný program je současně zařazen do multiplexu 23 i 24. Proto je v seznamu 2x. Nevím, proč to tak mají – napadají mě dvě možnosti: buď kvůli pokrytí (ale to mi připadá zbytečné), nebo si zakoupili kanál navíc a nemají pro něj náplň, tak ho využívají takto. Ale obojí je jen spekulace.

Vašků
Host
Vašků

Ano, můžete také chytat multiplex 21 z Lysé Hory