TV přes internet: Mohu koupit set-top-box v bazaru? - Nové digitální vysílání Informační web o digitálním vysílaní DVB-T a DVB-T2

Televize přes internet – IPTV je novým fenoménem dnešní doby. Ze strany diváků je o ni přirozený zájem, jenomže podle dotazů v poradně webu DVB-T2.cz je mnoha lidem stále nejasný způsob příjmu. V jednom z předchozích článků jsme si vysvětlili, že ke sledování televize přes internet nepotřebujete počítač. Ve skutečnosti lze internetovou televizi sledovat na běžném TV přijímači pomocí set-top-boxu nebo i bez něj.

V návaznosti na to nám do poradny webu DVB-T2.cz přišlo několik dotazů týkajících se koupě IPTV set-top-boxu. Televize přes internet totiž přináší speciální funkce (např. zpětné shlédnutí nebo přeskakování reklam) a k tomu je potřeba i speciální set-top-box v ceně do 3000 korun.

Někteří diváci ovšem narazili na bazarové nabídky na internetu, kde lze tyto set-top-boxy koupit i za pár stovek. Ptají se nás, zda jim takový set-top-box bude fungovat.

Jednoduchá odpověď zní – možná. IPTV set-top-box zakoupený v bazaru může fungovat, ale kupovat jej touto cestou vám rozhodně nedoporučujeme. Každý poskytovatel internetové televize má totiž svůj vlastní typ set-top-boxu. Box od služby O2 TV nelze použít ke sledování DIGI TV nebo naopak.

Pokud máte zájem o televizi přes internet, musíte si nejprve vybrat vhodného poskytovatele. A ten vám následně pronajme nebo doporučí nejvhodnější set-top-box. Budete mít k dispozici nejnovější model s garantovanou nejmodernější funkcionalitou.

Mimochodem, pokud máte vhodnou moderní televizi s připojením na internet, některé internetové televizní služby můžete sledovat i bez dodatečného set-top-boxu.