Poradna: Pozemní vysílání DVB-T2 - Nové digitální vysílání Informační web o digitálním vysílaní DVB-T a DVB-T2

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Vypnutí DVB-T: na co se připravit? (více informací).

Poradna k DVB-T2

Odpovědi na vaše dotazy k pozemnímu vysílání

Časté dotazy

Dá se upravit set-top-box z DVB-T na DVB-T2?

Úprava set top boxu z DVB-T na DVB-T2 není možná. DVB-T2 v kombinací s HEVC je novější technologie, která vyžaduje modernější typ tuneru. Proto nelze jednoduše upravit původní set top box na nový standard.

Bude set-top-box pro DVB-T2 fungovat i u starších typů televizorů?

Set top box pro DVB-T2 může fungovat i u starších televizorů. Pokud máte připojení přes SCART, je na trhu několik přijímačů, například typ: Denver DTB-137H. Pokud Váš televizor SCART nepodporuje, zkuste Zircon FIRE (T2/HEVC), ten se připojuje k starší televizi přes běžný anténní kabel.

Jak budou vysílány regionální zpravodajské pořady České televize. Budou dostupné i v DVB-T2?

Regionální odpojování pořadů České televize je v řešení, definitivní rozhodnutí zatím nepadlo. Možné jsou dva způsoby. Česká televize může regionální signál odpojovat tak jako doposud. Technicky to ale bude možné až poté, co bude definitivně ukončen přechod na DVB-T2. Druhou možností je vysílání všech regionálních mutací ve všech regionech společně, tak jako se to děje na satelitu. Diváci by tak mohli mít na celém území České republiky k dispozici až 3 verze programu ČT 1, které by se lišily regionálním zpravodajstvím.

Bude Česká televize vysílat v DVB-T2 duální zvuk?

Ano, Česká televize deklarovala, že v DVB-T2 bude k některým pořadům vkládat i originální zvukovou stopu. Duální zvuk umožňují všechny typy set-top-boxů pro DVB-T2 už v základní konfiguraci, uživatel tedy nemusí nic složitě nastavovat.

Pořídil jsem si set-top-box pro DVB-T2, ale nefunguje mi HD obraz u Novy ani u Primy. Jak to mám řešit?

Dobrý den, HD vysílání je dostupné pouze u některých programů DVB-T2. Nova s Primou v HD nevysílají, ani to v nejbližší době neplánují. Pokud máte zájem o vysoké rozlišení, doporučujeme zvážit přechod na satelit, IPTV nebo kabelovou televizi.

TIP

Uvažujete o televizi přes internet a rádi byste ji předtím bezplatně vyzkoušeli? Balíček exkluzivních programů na 14 dní zdarma získáte zde.

Konkrétní dotazy

Prosím o sdělení, od které doby bude v Karlových Varech vypnuto DVB-T vysílání programů ČT1, ČT2, Nova, Prima.

Vypnutí programů České televize v DVB-T z vysílače Cheb – Zelená hora, který svým signálem zásobuje i Karlovy Vary, se očekává v únoru 2020. Vypnutí komerčního multiplexu 2 by mělo následovat o měsíc později.

TIP
Nenašli jste odpověd na svůj dotaz ani v jedné ze sekcí naši poradny? Kontaktujte nás prostřednictvím dotazovacího formuláře, chatovacího okna nebo přes e-mail na adrese poradna@dvb-t2.cz.

211
Komentujte

avatar
127 Comment threads
84 Thread replies
11 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
146 Comment authors
jopoFiala A.meelounStanislav Staškostano Recent comment authors
Fiala A.
Host
Fiala A.

Lze zapojit na jednu antenu rozbočovačem 2 DVB T2 ? a lze tyto dva DVBT2 zapojit
do jedné televize tak, že 1. DVB zapojím přes Scart a druhý přes HDMI?

jopo
Host
jopo

ano je to možne a nemusite zlučovat

meeloun
Host
meeloun

For Essay writing in the UK, it is not just a matter of thorough exploration and replication that can pass Essay testing. Essay writing in the UK takes time. Below is an introduction to the Essay ghostwriting http://www.emwchinese.com/ukessay/ methods and precautions that international students should understand.

Ivo
Host
Ivo

Dobrý den.
Chtěl bych se zeptat, zda bude vysilač Kojál vysílat i multiplrx 24. Pokud ano, tak kdy.Děkuji za odpověď.

stano
Host
stano

nebude nikdy sa to nestane.

Stanislav Staško
Host
Stanislav Staško

Malokedy je možne jednou antenou prijimať aj mux 24 musel by vysielač byť v jednom smere z vysielačmi českich radiokomunikacii ale existuje možnosť použitia ešte jednej anteni na mux24 a použitia zlučovača od firmi teroz .Avšak su aj miesta kde ma mux 24 slabe pokritie.

Roman Bradáč
Host
Roman Bradáč

Dobrý den, nedaří se mi naladit na anténu základní pořady. Po přechodu na DVB- T2 naladim na chatě pouze tři regionální programy. Přitom set-top box má jak podporu DVB-T2 tak i kódování HEVC. Poradíte mi kde dělám chybu?

stano
Host
stano

miesto prijmu? aka antena? použivate aj zosilovač aky?

Kdomatysek
Host
Kdomatysek

Který vysílač je vhodný pro příjem DVB T2 v obci Holovousy okr. Jičín

stano
Host
stano

napr. Pardubice krasne

Jindřich Čanda
Host
Jindřich Čanda

Proč nemohu naladit programy tv prima když sousedům fungují mám tv Samsung jen pro dvb-t se set-top boxem Tesla vzdálenost vysílače Krašov je30 km je to snad v Anténě?

stano
Host
stano

može to byt v antene .Aku antenu použivate je zo zosilovačom ak hej skusil by som vymenit zdroj.

Jiří Salavec
Host
Jiří Salavec

Před týdnem jsem zjistil, že všechny programy Multiplexu4 (většina programů skupiny Nova) na TV Sony Bravia KD-43XE7096 kostičkují a sekají se, Nova Cinema a ostatní programy Multiplexu2 zmizely. Nepomohlo automatické a manuální ladění.
Po resetu na výrobní nastavení TV Sony Bravia nelze vůbec naladit programy Multiplexů 2 a 4 ani automaticky ani manuálně. Nevím, co se stalo. Ostatní 2 televize ze stejné pozemní antény fungují normálně. Pozemní anténa, Pardubice, vysílač Krásný.